AmphiMaster, czyli podwozie, które sforsuje najtrudniejszy teren

Czym jest amfibia?

Otóż jest to pojazd lądowo-wodny, używany przede wszystkim przez wojsko, oraz służby ratownicze. Jest to bardzo zwrotny sprzęt przystosowany do przemieszczania się po lądzie jak i wodzie. Zatem nie straszne mu tereny podmokłe czy też bagniste, gdzie zawiedzie konwencjonalny pojazd: zarówno samochód jak i łódź.

 

Zastosowanie

W takim razie co zyskamy łącząc pontonowe podwozie amfibii i koparkę np. z ramieniem long Reach?

To proste: otrzymamy koparkę będącą wstanie pracować w bardzo trudnych warunkach takich jak miękkie, grząskie, podmokłe tudzież bagniste tereny. A to kilka przykładów zastosowań tak wyposażonej koparki:

To tylko wybrane przykłady, natomiast śmiało możemy stwierdzić, że koparka wyposażona przez firmę Dozer w podwozie AmphiMaster jest niezastąpiona jeśli chodzi o pracę w skrajnie trudnych warunkach, gdzie konwencjonalny sprzęt nie zdaje się na wiele.

 

Ale jak to działa?

Ze względu na swoje gabaryty mógłby być problem z transportem koparki z podwoziem pontonowym, jednak dzięki hydraulicznej regulacji szerokości podwozia otrzymujemy komfort podczas transportu. Dodatkowo w pełni rozłożone pontony zapewniają stabilność podczas pracy.

Same pontony wykonane są z najlepszej jakości stali, dzięki czemu są wytrzymałe i nie podatne na uszkodzenia, jednocześnie zachowując niewielką wagę, co pozwala bez problemu unosić się na wodzie. Każdy ponton posiada trzy wodoszczelne, hermetycznie zamknięte komory, do których dostęp w celu konserwacji można uzyskać przez poszczególne włazy.

Podwozie można opcjonalnie doposażyć w dodatkowe pontony (po jednym na stronę), co gwarantuje zwiększenie stabilności koparki, oraz bezstresową pracę na głębokiej wodzie. System stabilizacji zintegrowany z dodatkowymi pontonami zwiększa niezawodność podwozia AmphiMaster.

Podwozie to wyposażone jest w niezwykle efektowny napęd opatentowany przez firmę EIK. Amfibia z łatwością przemieszcza się po każdym terenie z prędkością zbliżoną do tej, którą osiąga koparka na zwykłym podwoziu, a zsynchronizowane silniki niwelują ryzyko utknięcia w trudnych warunkach.

 

Podsumowanie

Firma Dozer oferuje niezwykle efektywne, warte polecenia podwozie pontonowe AmphiMaster. Najwyższa jakość i precyzja wykonania gwarantują najwyższy komfort pracy. Podwozie sprawdza się idealnie w tym do czego zostało stworzone, czyli pracy w niezwykle ciężkich i nieprzyjemnych warunkach podłoża o czym świadczy wielu zadowolonych klientów.